Sosyal Medya Reklamları

Sosyal medya siteleri üzerinden istenilen hedef kitleye tüm kriterler uygulanarak reklam oluşturma işlemidir. Firmalar için bütçe ve hedef kitle istenildiği gibi optimize edilebilmektedir. Büyüğünden küçüğüne milyonlarca işletme, tüm cihazlarda gerçek insanlarla bağlantı kurmak için Facebook uygulamalarını ve hizmetlerini kullanıyor.

  • Hedef kitlenizi seçin
    Reklam vermek istediğiniz alan ile ilgili olarak kategori çalışması yapmalısınız. Hedef kitleniz ürünlerinize veya markanıza uygun odak noktalı insanlar olmasına özen gösterin

  • Coğrafi Bölge Seçilmesi
    Sattığınız ürün veya verdiğiniz hizmet coğrafi bölge olarak sınırlı ise bu duruma dikkat ederek reklamlarınızın belirlediğiniz coğrafi bölgede gösterilmesine dikkat edin.
  • Zaman Planlaması
    Sizlere ulaşacak olan hedef kitleniz sosyal medyayı etkin kullanım saatlerini hesaplayarak fazla sayıda kullanıcıya ulaşabilirsiniz. Reklamlarınız belirli saatler arasında aktif etmelisiniz.

 

İyi bir planlamayla belirlemeli, kaliteli görseller kullanmalı, güçlü ve anlaşılır bir iletişim dili kullanarak etkileşime geçmelisiniz.