WhatsApp

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Dijital Medya’yı doğru kullandığınız takdirde pazarlama açısından her daim etkili hale getirebilirsiniz. Araştırmalar gösteriyor ki sosyal medya pazarlamasının, geleneksel pazarlama aktivitelerinden 10 kat daha getirisi bulunuyor.

Dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 40’lık bölümü Instagram, Facebook, Linkedin, Twitter ve Snapchat gibi platformlardan birini mutlaka kullanıyor. Bu seviyede yüksek kullanıcıya sahip platformlar aracılığıyla belirlenen hedef kitleye ulaşmak ve hitap etmek firmalar için çok önemlidir.

Sosyal Medya Sayfalarınız İçin Neler Yapıyoruz?

Pazarlama stratejisi için ilk adım, stratejimizin amaçlarının belirlenmesi olmalıdır. Sosyal Medya Pazarlama’mızın hedefi, ticari hedeflerinizi destekleyen sosyal ağlardaki aktiviteleriniz ile ilgilenmek ve bu operasyonu yönetmektir. Sizden istediğimiz en önemli şey, sosyal medya esaslarınızın güncel ve net olmasıdır. Geri kalan her şeyi biz hallediyor olacağız.

Herkese hitap etmeye çalışmak, çalışmalarınızı ve reklamlarınızı heba etmekten başka bir anlam taşımaz. Doğru zamanda, doğru yerde, doğru kişiye organik ya da reklamla kendinizi göstererek en verimli sonucu elde etmek, başarınızı sürdürülebilir hale getirecektir.

Hazırlanan içerik ve içerikle birleşen görsellerin bir arada maksimum performansla ilerlemesi için planlı bir şekilde hazır bulundurulması gerekmektedir. Bu sayede sosyal medya üzerinde real time olarak aktif olabilir ve müşteri diyaloglarını yüksek seviyede tutmanızı sağlayabilirsiniz.

Rakiplerinizin paylaşımları ve reklam bütçeleri hakkında detaylı olarak analiz yapıyoruz. Pazar durumu ve rakip analizi sonucu yapılacak paylaşımların içeriği, bütçe yapısı ortaya çıkmaktadır.

Facebook reklamları bir sayfasıyı beğenmek veya etkileşimi arttırmak gibi Facebook’ta lokasyon, yaş, ilgi alanı gibi paylaştığınız bilgilere göre hedefleme yapılarak seçilir. Reklamlar ayrıca reklamverenlerle paylaşılan bilgilere veya kendilerinin internet sitelerinin ve uygulamalarının nasıl kullanıldığına göre de hedefleme yapılarak seçilebilir.

Gerçekleşen yeni güncellemeler ile Instagram üzerinde farklı boyutlarda görsel paylaşımı başlamıştır. Bu güncelleme ile Instagram Tanıtımlarında farklı boyutları kullanmaya başladık.